Coşkan Dental
Ürünler / Porselen Yastık

Porselen Yastık

Kullanım Alanı:
Porselen kromların pimler üzerinde fırına taşınması ve sinterleme esnasında sabitlenerek fırında devrilmemesini sağlamak için geliştirilmiş pasta şeklinde zayıf yapıda porselen malzemesidir.

Özellikleri:
1. Porselen kronların fırında sabitlenmesini sağlar.
• Pişim sonrası krona yapışmaz.
• Porselende olumsuz etkiler oluşturmaz.
• Kanatlı köprüler, tek kronlar ve diğer kronlarda mükemmel sabitleyicidir.
• Son derece ekonomiktir, aynı yapı oksidasyondan bitime kadar kullanılabilir, bu özelliği benzer ürünlerle kıyaslandığında önemli bir ayrıcalık yaratır

2. Kronun model üzerine tespitini sağlar: gevşek kronlar ya da alt ön üyeler gibi modelden düşme riski olan kronların modele fiske olasını sağlar.

3. Kaynak işlerinde kaynağın kronun içine akmasını engelleyerek düz bir kaynak hattı oluşturur.
• Gaz çıkışı olmadığından yüzde yüz başarılı kaynak sonucu elde edilir base paste ve opak aşamasında sorun yaşanmaz.

• Tüm metal destekli ve zirkon kronlarda kullanılabilir.

.DOC İNDİR PDF İNDİR


PORSELEN YASTIK
KULLANIM ŞEKLİ ve TAVSİYELER
Porselen yastık çok yönlü bir ürün olup birinci görevi kronların fırına taşınması olmakla birlikte model üzerine fiksleme ve metal kaynak desteğidir. Dikkat edilmesi gereken hususlar ön kurutma sürelerinin yeterli olmasına bağlı olarak fırın haznesinde gaz birikimi oluşmamasıdır. Ayrıca ürün kullanımından sonra silikon kapağın kapatılması kuruma ve tıkanma olmaması açısından önemlidir. Dikkat edilecek bir başka hususta lamine kronlar için ise firmamızın özdeş ürünü olan LAMİNATED GUM PORT ürünümüzün kullanılması tavsiye edilir.