Coşkan Dental
Ürünler / HP Hazır Pomza

HAZIRPOMZA
Kullanım Alanı ve Özellikleri:
* Akrilik cilalama aşamasında ön hazırlık veya ön parlatma materyali olarak kullanılan pomza tozu bilindiği üzere yaklaşık %75 Silisyum oranından dolayı çok önemli bir meslek hastalığı olan SİLİKOZİS hastalığına sebep olmaktadır. Öncelikle bu hastalık riskini minimuma indirebilmek için farklı bir şekilde tasarlanmış önemli bir ürüne imza atmış bulunmaktayız. Klasik yöntemde su ile karıştırılan pomza tozu fırçanın sürtünmesi esnasında oluşan ısı ile suyunu kaybedip tozumakta ve havada uçuşan bu tozun nefes yoluyla ciğerlere gitmesine sebep olmaktadır. Yeni haliyle firmamızın üretmiş olduğu üründe ise yapısındaki bir takım bağlayıcılar ve nemlendiriciler sayesinde serbest kalamayıp tozumamaktadır. Dolayısıyla otomatikman ciğerlere giden pomza tozu miktarı asgariye inmektedir. Sonuç olarak olası silikozis hastalığından maksimum derece koruma sağlanmaktadır.
* Uçuşma ve saçılma minimuma indiğinden dolayı parlatılacak yüzeye defalarca pomza kullanma ihtiyacı duyulmayacağından az miktarla çok iş yapılıp, 4-5 kat daha ekonomik hale gelecektir.
* Süspansiyon şeklinde olan karışım ambalaj içinde homojen kalıp hiç çökmeyerek her seferinde aynı kıvamda kullanılmaya olanak verir. Dolayısıyla süregen olarak malzeme hazırlanmasına gerek kalmamaktadır.
* Karışımın içerisindeki nemlendirici sayesinde hem ambalajda hem dış ortamda kıvamını uzun süre koruyacaktır.
* Protezin üzerine uygulanan malzeme etrafa saçılmayıp fırça yüzeyinde tekrar tekrar döneceği için kullandıkça tane boyutu incelecek, önce kalın çizikleri daha sonra da ince çizikleri silerek son parlatmaya en yakın hale gelmesini sağlayacaktır. Bu olayın sonunda son parlatmada da bilindik sonuçların dışında ekstra parlaklık elde edilecektir. Yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda; kalıcı mekanik parlaklık için firmamız son cila olarak PROTOTAL İ.C. akrilik cilasını tavsiye etmektedir.
* Gerek duyulmamakla beraber kullanmadan önce ambalajın birkaç kez çalkalanması önerilir.
Akrilik protezlerin cilalanması aşamasında kullanılan süspanse edilmiş pomza karışımıdır. Özel formülü sayesinde sıvı içerisinde askıda kalarak her zaman kullanıma hazır haldedir. Özellikle Silikozis hastalığının engellemesi yönünde tasarlanmış bir üründür. Tozumaması, ekonomik oluşu, dış ortamda kıvamını koruması ve mükemmel ön parlaklık oluşturması karakteristik özelliklerindendir.
Ambalaj Şekli : 7000 gr. ‘lık plastik bidonlarda ve 40 kg büyük bidonlarda.

.DOC İNDİR PDF İNDİR


Kullanmadan önce küçük bir kaba aktarınız. Uygulama sonrası kabınızı kapalı tutmaya çalışınız. Aksi takdirde kıvam kaybı yaşanabilir. Bu durumlarda bir miktar suyla yeniden aynı yoğunluğa getirebilirsiniz.