Coşkan Dental
Ürünler / Diamon Paste
Diamon Paste
Diamon Paste

.DOC İNDİR PDF İNDİR

Diamon

Kullanım Alanı:
Özellikle porselen kronların glaze öncesi veya glaze sonrası mekanik olarak parlatılmasını sağlayan aynı zamanda diğer protezler içinde son polisaj da mükemmel parlaklık sağlayan çok amaçlı cila patıdır.
Zirkonyum Oksit, Lityum Disilikat, Hibrit Keramik ve Işınlı Kompozit gibi yüksek performans akrilikler ve ayna parlaklığı için total- parsiyel protezler ve iskeletlerin mekanik cilalama yöntemiyle mükemmel bir şekilde parlatılmasını sağlar. Kırmızı renkte ilk pasta parlamaya hazırlarken, mavi pasta ise son parlamayı sağlar.
LABORATUVAR :
Klinik ortamda Diş Hekiminin yükseklik aldıktan sonra laboratuvara glaze için gönderilen kronların, fırına girmeden hızlı bir şekilde mekanik cilalama yöntemiyle parlatılmasını sağlar. Diğer yönden belli bir süre ağızda kalmış ve glaze aşamasında fırınlamada risk oluşturacak kronların bu malzeme ile parlatılması çatlama ve kırılma riskini azaltarak memnuniyet verici sonuçlar oluşturur.
Ayrıca glaze olmuş kronlarda ve özellikle iyi parlamayan düşük ısı glazelerin üzerine mavi pasta uygulandığında extra parlaklık sağlayarak kronun görünüşünü ve prestijini hissedilir derecede arttırır.Tüm laboratuar kompozitlerinde ,total-parsiyal protezlerde ve iskeletlerde ayna görüntüsü oluşturarak kusursuz sonuçlar elde edilmesini sağlar. Labotatuvar ortamında samur disk fırçaların kullanılması tavsiye edilir.
KLİNİK :
Diamon pasta hasta ağzına fixe edilmiş porselen kronların yükseklik alındıktan sonra konik detertraj fırçaları yardımıyla mekanik olarak parlatılmasını sağlarken tüm klinik kompozitlerininde mükemmel bir şekilde parlatılmasını sağlayan spesifik bir materyaldir.

.DOC İNDİR PDF İNDİR


DIAMON
UYGULAMA KOŞULLARI
DIAMON A
Ön polish yaparak parlamaya hazır hale getirir. Keramik grubu işlemlerde frez işleminden sonra kesinlikle keramik lastiği geçerek frez çiziklerini tamamen siliniz. Bir spatül yardımıyla pastayı porselen kron üzerine sürünüz. Anguldruva ya fırçanızı taktıktan sonra yavaş yavaş hızlanarak 5000-15.000 dk/dev aralığında uygulamayı bitiriniz. Gerekirse uygulamayı birkaç kez tekrar ediniz. Uygulama sonrası diğer aşamaya hazır olması için kronunuzu deterjanlı su ile mutlaka yıkayınız.
DIAMOND B
Pastayı bir spatül yardımıyla kron üzerine sürünüz. Anguldruva ya fırçanızı taktıktan sonra yavaş yavaş hızlanarak tavsiye edilen maksimum devire çıkınız. (10.000- 15.000 dk/dev) Birkaç kez tekrarlayarak uygulamayı bitiriniz. Uygulama sonrası kronunuzu deterjanlı su ile yıkayınız.
Kırmızı ve mavi patlara ait fırçaların birbiriyle karıştırılmaması kesinlikle önemlidir.
Notlar:
Yalnız ekstra oral kullanımlar içindir. Toksit değildir. Her kullanımda koruma gözlüğü ve iş kıyafeti giyilmelidir. Göz ile temas halinde bol su ile yıkayınız. Aksi bir durum oluşur ise doktorunuza başvurunuz.

Diğer Ürünler

Ürünler > Laboratuvar Ürünleri > Porselen Yardımcı Materyalleri