Coşkan Dental
Ürünler / Asc 28

ASC 28 Akrilik Bazlı Dental İmplant Alçısı

Kullanım Alanı:
Özellikle dental implant protez işlemlerinde ve alçı ile ilgili kuvvetli mukavemet gerektiren bölgelerde kullanılmak üzere hazırlanmış, akrilik bazlı model malzemesidir.

Özellikleri:
Toz, Likit A ve Likit B olmak üzere üç komponentli, self curing sistemli bir malzemedir.
İnce grenli yapısı model dökümünde kolaylık sağlayarak max. düzeyde detay elde edilmesini sağlar. Yaklaşık 15-20 dk. içerisinde kürlenir. Model formunu birebir elde ederek expansiyon oluşturmaz. Floresans orange, kahverengi, gri ve açık sarı renkleri mevcuttur.

Ambalaj Şekli :
1 Set ; 1 kg. Toz, 1x250 ml. Komponent A Likit + 1x250 ml. Komponent B Likit

.DOC İNDİR PDF İNDİR


ASC 28 Akrilik Bazlı Dental İmplant Alçısı
Bir full ağız ölçüsü için setteki ölçek ile iki kaşık toz 10 ml. Komponent A likit ve 10 ml. Komponent B likit kullanılmalıdır. Karıştırma işlemini set içerisindeki pvc kapta yada tek kullanımlık kağıt bardaklarda yapınız. Kesinlikle normal alçı bolü kullanmayınız. Alçı bolü ASC nin likitleri tarafından eritildiği için aktivasyonun bozulması veya ekspansiyon değişikliği gibi olumsuz sonuçlara yol açabilir. Karıştırma işlemi için mümkünse çift karıştırıcılı mutfak mikserlerinin tekini kullanınız. Bu şekilde tam karışmış ve homojen bir ürün elde etmiş olursunuz. Karıştırma işleminden sonra bir vibratör kullanarak ölçünüzü dökünüz. Yaklaşık 10-15 dk. sonra karıştırma kabını rahat bir şekilde temizlediğinizi gözlemleyeceksiniz. Ölçü döküm işleminden 15-20 dk. sonra kürlenmenin tamamlandığını göreceksiniz akabinde alt kısım için beyaz alçı dökerek işleminizi tamamlayınız. İlk defa kullanıyorsanız sayfadaki uygulama videosunu izleyiniz.